GİTEKA Liseler için Yaz Kampı

 

 

2019 yılının mayıs ve temmuz aylarında, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenme Merkezi (BÜYEM) koordinatörlüğünde, Innocampus iş ortaklığıyla düzenlenen Girişimcilik ve Teknoloji Yaz Kampı’nda girişimci ruhlu liseli öğrenciler Boğaziçi Üniversitesinde konuk edildi. Kamp programı dahilinde liseli öğrencilere; girişimciliğe, takım çalışmasına, tasarım odaklı düşünme aşamalarına, son yılların yükselişte olan teknolojilerine (3 boyutlu yazıcılar, dronelar, yapay zeka gibi) ve bu teknolojilerin kullanım alanlarına dair bir hafta süren eğitimler verildi. Hevesli öğrencilerin girişimcilik deneyimi yaşamasını, ilham almalarını ve girişimcilik
ekosistemini tanımalarını amaçlayan bu programda, öğrenciler ayrıca sunum yapma teknikleri, hikaye anlatma sanatı, farklı teknolojilerde uygulamalı deneyim elde etme gibi kazanımları da edinme fırsatı buldular.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Bright'ın ev sahipliğini ve eğitimlerini üstlendiği bu program öğrencilerin Boğaziçi Üniversitesi ile olan bağını güçlendirmeye yardımcı oldu. Etkinliğin websitesine bu linkten https://www.giteka.com ulaşabilirsiniz.