CGI University

On yılı aşkın zamandır Clinton Vakfı; dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye ve insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, çeşitli insan gruplarını bir araya getirerek yeni nesil liderler yaratmayı hedeflemiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Bright ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, CGI U (Clinton Global Initiative University) iş birliğinde gerçekleştirilen programda Boğaziçi Üniversitesini temsil etmekte ve yürütücü birim olarak görev almaktadır.

Üniversitenin tüm bölümlerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurusuna açık olan ve online olarak 2021 yılında ilk kez hayata geçirilen, dünyanın her yerinden pozitif etki oluşturmak, değişim yaratmak isteyen öğrencilerin katıldığı bu programa kabul edilen öğrenciler, yıl boyunca dünyanın farklı bölgelerinden mentörlere, sosyal etki odaklı dolu dolu bir eğitime, başlangıç finansmanına ve global ölçekte düzenlenen çeşitli etkinliklere katılım imkanına sahip olur.

Bununla birlikte, belirli alanlarda çalışma yapan öğrencilere; Peter G. Peterson Vakfı, IBM Call for Code programı ve Verizon şirketi de birçok ek imkanlar sunmaktadır.